kurs dogadaj się z koniem

Kurs jest ofertą dla osób posiadających własnego konia lub stale pracujących z konkretnym koniem.

TEORIA: 60 min – zagadnienia teoretyczne z zakresu sposobu widzenia świata przez konia, bhp i podstaw anatomii konia.

PRAKTYKA: 60 min – praca w siodle i na oklep mająca na celu poznanie podstawowych zasad prowadzenia konia ciałem, sygnałów jeździec-koń, uzyskania lekkości i eliminowania nieporozumień (w tym używania pomocy zbędnych, dwuznacznych i zbyt mocnych). Pracujemy na ogłowiach bezwędzidłowych i klasycznych.

około 90 min – omówienie konkretnych problemów, jakie jeźdźcy mają ze swoimi końmi, poznanie zasad rozprężania konia zgodnie z filozofią jazdy motywacyjnej. Praca w ręku i na lonży, różnica między „poganianiem” a „pracowaniem” z koniem. Dobór sprzętu do pracy z ziemii i w siodle.

45 – 60 min – samodzielna praca jeźdźca z indywidualnie dobranym do jego potrzeb koniem, wraz z komentarzem. Zasady układania planu treningu i konieczności modyfikowania go podczas pracy. Ćwiczenia sprawdzające.
Istnieje możliwość przeprowadzenia tej części z koniem uczestnika w jego stajni, łącznie z oceną środowiska, w jakim przebywa koń. Wówczas istnieje konieczność ustaleń indywidualnych, czas to około 120min i koszt dodatkowe 50zł plus dojazd 1.2zł/km

Koszt 190zł za cały jednodniowy kurs jeśli odbywa się od pon do pt lub 199zł jeśli termin wypada w weekend.

Jedna uwaga do wpisu “kurs dogadaj się z koniem

  1. Pingback: kursy na życzenie klienta | jakubowka

Możliwość komentowania jest wyłączona.